Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności

Spotkania świąteczno-noworoczne w Regionie

Okres bożonarodzeniowy to w polskiej tradycji szczególny czas. Czas spotkań z najbliższymi w rodzinnym gronie, ale to również czas spotkań różnych grup. Region Szczecińsko-Koszaliński także jednoczy się w tym czasie – oto krótkie relacje z terenu:

1. Spotkanie świąteczne w Miastku 3.01.2024r.:

 

2. Spotkanie świąteczne w Szczecinku 13.01.2024r.:

Spotkanie świąteczno-noworoczne odbyło się z udziałem opiekuna duchowego o. Mi chała.  Swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście:

  • Marcin Sychowski Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”;
  • Mateusz Gawroński członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”;
  • Natalia Dąbrowska Dyrektor Oddziału Okręgowego Szczecińsko-Koszalińskiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Dziękujemy za obecność wszystkim członkom i gościom.

3. Spotkanie świąteczne w Gryficach 14.01.2024r.:

14 stycznia 2024 roku w salce katechetycznej przy kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach miało miejsce tradycyjne spotkanie opłatkowe dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana Oddział w Gryficach.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. o błogosławieństwo Boże w nowym roku dla członków Civitas Christiana i ich rodzin. Przewodniczył jej ks. proboszcz Andrzej Steckiewicz z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach.

Po Eucharystii przeszliśmy do salki gdzie wszystkich zebranych przywitała przewodnicząca Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana Oddział w Gryficach Danuta Radecka. Po odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” ks. wikary Marek Mnich pobłogosławił opłatki i świąteczne stoły, następnie wszyscy nawzajem podzielili się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.

Na stołach nie zabrakło tradycyjnego czerwonego barszczu, rewelacyjnych pierogów (przygotowanych przez członków stowarzyszenia Alicję i Mariusza Gicewicza), pysznych ciast i owoców.

Swoją obecnością zaszczycili wyjątkowi goście:

  • Marcin Sychowski Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”;
  • Mateusz Gawroński członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”;
  • Natalia Dąbrowska Dyrektor Oddziału Okręgowego Szczecińsko-Koszalińskiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”;
  • Jadwiga Milczarczyk Prezes Związku Sybiraków Koło Terenowe w Gryficach;
  • Grzegorz Burcza Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Gryfic;
  • Katarzyna Dyczyńska Przewodnicząca Komitetu Terenowego PiS w Gryficach;
  • Przemysław Dyczyński Stowarzyszenie „Nowa Kultura”

Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera, wspólne rozmowy i radosny śpiew kolęd przy wtórze gry na gitarze w wykonaniu Mateusza Gawrońskiego.

4. Spotkanie świąteczne w Słupsku 18.01.2024r.

5. Spotkanie świąteczne w Koszalinie 19.01.2024r.:

Spotkanie opłatkowo- noworoczne członków oddziału koszalińskiego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Spotkanie swoim udziałem zaszczycili bp Krzysztof Józef Zadarko oraz zastępca Prezydenta Koszalina Wojciech Kasprzyk.

 

6. Spotkanie świąteczne w Szczecinie 22.01.2024r.:

Spotkanie świąteczno-noworoczne połączone było z Walnym Zebraniem Oddziału. Członkowie rozpoczęli Mszą Świętą w intencji członków, sympatyków oraz za dobre owoce i przebieg Walnego Zebrania. Mszę Święta odprawił asystent – ks. Tomasz Kancelarczyk.