Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Szczecinek

Owoce Tygodnia Biblijnego

W Szczecinku w ramach Tygodnia Biblijnego zainteresowani zgłębianiem Słowa Bożego uczestniczyli w spotkaniu poświęconym Pismu Świętemu w auli kościoła pw. Ducha Świętego. Tradycyjnie  wysłuchali wykładu  diecezjalnego moderatora Dzieła Biblijnego ks. dr Tomasza Tomaszewskiego. Temat wykładu nawiązywał do hasła  roku duszpasterskiego i był poświęcony Duchowi Świętemu, a dokładnie natchnieniu autorów biblijnych.  Dzięki asystencji Trzeciej Osoby Bożej,  Biblia jest księgą Boga i człowieka. Jest Słowem Bożym spisanym przez człowieka, a dokładnie przez wielu autorów

Water Filter W10295370 80% of human body is composed of water. Water is very important. Water filter W10295370 is your first choice. It can reduce chlorine and provide a good source of water. Water Filter W10295370A If you want to taste high quality water sources, you have to choose a good water filter. Water filter w10295370a is your first choice. It can effectively filter out the number of ten pollutants.

natchnionych.  Zdaniem  Księdza wykładowcy, jednym z argumentów  przemawiających za tym, że Pismo Święte jest księgą Słowa Bożego, jest czas jego powstawania. Jest to jedyna księga, która powstawała na przestrzeni wieków, około 1000 lat i choć jest napisana (spisana) przez wielu autorów, to jest księgą spójną, jednolitą pod względem przesłania. Oczywiście różni się stylem literackim, słownictwem, co jednak nie umniejsza jej  wagi jako księgi, przez którą mówi Bóg do człowieka . Uczestnicy spotkania zostali także zaproszeni do kolejnego roku czytania Pisma Świętego każdego dnia. Większość uczestników jest już na etapie kończenia czytania Nowego Testamentu według grafiku, który otrzymali w ubiegłym roku podczas Tygodnia Biblijnego.   Grafik czytania  Starego Testamentu  został  przez Księdza Tomaszewskiego przygotowany na dwa kolejne lata, przy czym w pierwszym roku będą to księgi od Księgi Rodzaju do 72 Psalmu, a w kolejnym roku pozostałe księgi. Grafik czytania Starego Testamentu na pierwszy etap znajduje się poniżej, a także dla tych którzy pragną zacząć czytać Nowy Testament załączamy poprzedni grafik. Organizatorami tegorocznych wydarzeń w Szczecinku w ramach Tygodnia Biblijnego byli:  Dzieło Biblijne diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, parafia pw. Ducha Świętego i Oddział „Civitas Christiana”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *