Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Gryfice Koszalin Miastko Słupsk Szczecin Szczecinek

Spotkania opłatkowe w Oddziałach

SZCZECIN

8 stycznia 2023 r. w siedzibie Fundacji Bractwa Małych Stópek odbyło się spotkanie świąteczne, które rozpoczęło się Mszą Św. Po Mszy odbył się koncert kolęd Polickiego Chóru Kameralnego Postscriptum.

KOSZALIN

13 stycznia 2023 roku w siedzibie koszalińskiego oddziału „Civitas Christiana” odbyło się spotkanie opłatkowe. Poprowadził je przewodniczący oddziału w Koszalinie dr Leszek Laskowski. Krótką modlitwę odmówił ks. dr Marek Żejmo. Następnie dr Leszek Laskowski w imieniu oddziału koszalińskiego wręczył okolicznościowe podziękowanie Ryszardowi Pilichowi – dyrektorowi Biura Regionu, który w listopadzie 2022 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Po podzieleniu się opłatkiem odbyło się wspólne kolędowanie przy akompaniamencie dr Marka Bohuszewicza.

SŁUPSK

14 stycznia 2023 roku po przerwie spowodowanej pandemią miało miejsce tradycyjne spotkanie środowisk katolickich i patriotycznych zainicjowane przez oddział miejski „Civitas Christiana” w Słupsku. Obecny był bp Krzysztof Zadarko – biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ks. Zbigniew Krawczyk – proboszcz parafii mariackiej w Słupsku, por. Zbigniew Has – laureat Nagrody im. ks. dr. Bolesława Domańskiego (2021) oraz Edward Muller – działacz podziemnej „Solidarności” – Kustosz Pamięci Narodowej.

SZCZECINEK

14 stycznia 2023 roku członkowie szczecineckiego oddziału „Civitas Christiana” uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym swojego środowiska. Poprowadził spotkanie przewodniczący Oddziału – dr Andrzej Sochaj oraz o. Michał Wielgus – od lat współpracujący z oddziałem.

GRYFICE

15 stycznia 2023 roku w Gryficach tamtejszy oddział rozpoczął spotkanie opłatkowe Mszą Świętą w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach, którą odprawił ks. dr Andrzej Steckiewicz. Po Eucharystii odbył się koncert kolęd w wykonaniu parafialnego chóru. Następnie w siedzibie oddziału „Civitas Christiana” w Gryficach miało miejsce spotkanie opłatkowe, które zostało poprowadzone przez przewodniczącą oddziału – Danutę Radecką.

MIASTKO

18 stycznia 2023 r. spotkanie opłatkowe w Miastku odbyło się w nowej siedzibie w budynku dawnego Liceum Ogólnokształcącego w Miastku. Przewodnicząca Małgorzata Jeżewska-Sprigner przywitała wszystkich zaproszonych gości w tym: wiceburmistrza Miastka – Dawida Jereczka, przewodniczącego Rady Miasta w Miastku – Tomasza Borowskiego, przewodniczącego O.O. Ryszarda Pilicha oraz dyrektora GOK w Miastku – Janusza Gawrońskiego. Przed wspólnym podzieleniem się opłatkiem ks. infułat Dariusz Jastrząb odmówił krótką modlitwę. Oddział w Miastku wręczył podziękowanie i prezent Ryszardowi Pilichowi z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę oraz ks. Dariuszowi Jastrzębiowi prezent z okazji nadchodzących urodzin.