Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Aktualności Nagrody im. ks. dr. Bolesława Domańskiego Laureaci Nagrody im. ks. dr. Bolesława Domańskiego Nagroda im. ks. dr. Bolesława Domańskiego Szczecin

ks. kan. Piotr Grabowski – laureat XXXV Nagrody KSSCH im. ks. dra B. Domańskiego

Prezentujemy kolejnego tegorocznego laureata Nagrody.

 

Ks. Piotr Grabowski jest kapłanem diec. Zielonogórsko-gorzowskiej. W promowanych przez niego inicjatywach formacyjnych realizuje wartości wyrażone w Pięciu Prawdach Polaków.
Urodził się w 1961 roku, święcenia kapłańskie otrzymał 25.05.1986 roku, aktualnie jest proboszczem w parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim. Na pierwszym planie działalności na polu troski o dziedzictwo narodowe wysuwają się inicjatywy poświęcone pamięci historycznej Ziem Zachodnich a zwłaszcza historii polskiej organizacji kościelnej na środkowym Nadodrzu. Od 2011 roku organizuje coroczne sesje popularno-naukowe pt. „Colloquia Lubuskie”, na którym spotykają się naukowcy z różnych dziedzin wiedzy z referatami dot. historii regionalnej organizacji kościelnej.
Troska o pamięć historyczną przejawia się również poprzez organizowanie dorocznej pielgrzymki z Ośna Lubuskiego do sanktuarium maryjnego w Górzycy, utworzenie parafialnego Stowarzyszenia „Bractwo św. Jakuba Apostoła” oraz współzałożenie Towarzystwa Patriotycznego „Szczerbiec”. W kościele parafialnym, z inicjatywy ks. Piotra, umieszczono również tablice upamiętniające 100-lecie Odzyskania Nieodległości oraz ku czci Żołnierzy Niezłomnych.

 

Gala odbędzie się 3 lipca o godz. 12:00 w Sali Koncertowej S-1 Polskiego Radia Szczecin, a transmisja z tej uroczystości będzie nadawana przez Dobre Media Nowej Ewangelizacji pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=JkxYGvWDa9Q . Zapraszamy serdecznie.