Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Aktualności Nagrody im. ks. dr. Bolesława Domańskiego Laureaci Nagrody im. ks. dr. Bolesława Domańskiego Nagroda im. ks. dr. Bolesława Domańskiego Szczecin

ks. kan. Piotr Grabowski – laureat XXXV Nagrody KSSCH im. ks. dra B. Domańskiego

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Prezentujemy kolejnego tegorocznego laureata Nagrody.

 

Ks. Piotr Grabowski jest kapłanem diec. Zielonogórsko-gorzowskiej. W promowanych przez niego inicjatywach formacyjnych realizuje wartości wyrażone w Pięciu Prawdach Polaków.
Urodził się w 1961 roku, święcenia kapłańskie otrzymał 25.05.1986 roku, aktualnie jest proboszczem w parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim. Na pierwszym planie działalności na polu troski o dziedzictwo narodowe wysuwają się inicjatywy poświęcone pamięci historycznej Ziem Zachodnich a zwłaszcza historii polskiej organizacji kościelnej na środkowym Nadodrzu. Od 2011 roku organizuje coroczne sesje popularno-naukowe pt. „Colloquia Lubuskie”, na którym spotykają się naukowcy z różnych dziedzin wiedzy z referatami dot. historii regionalnej organizacji kościelnej.
Troska o pamięć historyczną przejawia się również poprzez organizowanie dorocznej pielgrzymki z Ośna Lubuskiego do sanktuarium maryjnego w Górzycy, utworzenie parafialnego Stowarzyszenia „Bractwo św. Jakuba Apostoła” oraz współzałożenie Towarzystwa Patriotycznego „Szczerbiec”. W kościele parafialnym, z inicjatywy ks. Piotra, umieszczono również tablice upamiętniające 100-lecie Odzyskania Nieodległości oraz ku czci Żołnierzy Niezłomnych.

 

Gala odbędzie się 3 lipca o godz. 12:00 w Sali Koncertowej S-1 Polskiego Radia Szczecin, a transmisja z tej uroczystości będzie nadawana przez Dobre Media Nowej Ewangelizacji pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=JkxYGvWDa9Q . Zapraszamy serdecznie.

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter