Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Koszalin Słupsk Szczecin

Marsz dla Życia i Rodziny w naszym regionie

 

 

Życie nie zna granic pod tym hasłem przeszedł tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Zobaczmy, jak to wyglądało w poszczególnych miastach w naszym regionie.

Szczecin:


Dnia 14.04 szczecinianie o godzinie 15:00 wyruszyli z Jasnych Błoni, aby dać świadectwo o szacunku dla życia człowieka. Życia, które ma prawo istnieć od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas przemówień głos zabrał ksiądz Tomasz Kanclerzyk, który rozważał, czy my sami nie stawiamy życiu granic? Jak sam mówi, ma to na myśli granicę na przykład w społecznej przydatności, czy też odbieraniu wartości życia dziecka z niepełnosprawnością?

Na marszu nie zabrakło też transparentów, a jednym z nich, który najbardziej przyciągał uwagę, była wystawa autorstwa fundacji Małych Stópek „38 Tygodni” oraz adhortacja Ecclesia in Europa św. Jana Pawła II, która znajdowała się na 300-metrowym materiale, zszytym z różnych fragmentów, które przepisywali uczniowie szczecińskich szkół.

Więcej o tym marszu można przeczytać w tym artykule: http://koszalin.civitaschristiana.pl/szczecin-xx-marsz-dla-zycia-2024/

 

 

Koszalin:

W Dniu Matki, 26 maja 2024 roku, około 800 osób przeszło ulicami Koszalina w Marszu dla Życia i Rodziny. Jak co roku, ludzie ceniący wartości rodzinne i szanujący wartość życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci dali o tym świadectwo podczas radosnego wydarzenia. Jak mówił biskup Zbigniew Zieliński: „Dziękuję Bogu za to, że zaprosił nas na ten marsz, dając nam życie i rodzinę. A więc brawa dla Pana Boga!” Jednak brawa nie należą się tylko Panu Bogu ;), ale również organizatorom, którzy podjęli pałeczkę przygotowania tego przedsięwzięcia: Rycerzom Kolumba z Koszalina oraz Fundacji Miłości. Podczas marszu, a później festynu rodzinnego, zbierane były fundusze na budowę placu zabaw przy domu samotnej matki dar życia imienia Świętego Józefa w Koszalinie. Podczas tej akcji udało się zebrać ponad 3000 zł. Patrząc na przebieg wydarzenia i wartości, jakie ono za sobą niesie, cieszymy się, że nasze stowarzyszenie mogło być partnerem tego marszu.

 

Zdjęcia: Karolina Pawłowska dzięki uprzejmości „Gość Niedzielny Koszalin”

Link do artykułu z „Gość Niedzielny” z tego wydarzenia autorstwa p. Karoliny Pawłowskiej  Klik

Słupsk:

Gryfice: Marsz odbędzie się 16.06.2024r. Wkrótce więcej informacji.