Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Szczecin

Misterium Męki Pańskiej w ruinach klasztoru augustiańskiego w Policach-Jasienicy

Serdecznie zapraszamy 1 kwietnia o godz. 19.00, w ruinach klasztoru augustiańskiego w Policach-Jasienicy, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, które jest współorganizowane przez laureata Nagrody ks. dr. Bolesława Domańskiego (2023r) ks. Waldemara Szczurowskiego.

Znany z kart Pisma Świętego opis procesu i męki Jezusa Chrystusa, zostanie przedstawiony w plenerowej inscenizacji.

Widowisko ma charakter artystycznego spektaklu, w którym treści biblijne, odwołujące się do uniwersalnych wartości kultury europejskiej, pobudzają widzów do refleksji nad kondycją osoby i społeczeństwa. Odwołując się do wątków znanych doskonale w kulturze polskiej, spektakl jest przystępny w odbiorze.

Biblijne sceny tłumu wiwatującego na cześć Mesjasza wjeżdżającego do Jerozolimy, a niedługo potem żądającego jego śmierci, umycia rąk przez Piłata, drogi krzyżowej i ukrzyżowania Jezusa zostaną odegrane przez niemal 100 aktorów, w naturalnej inscenizacji jaką tworzą ruiny augustiańskiego klasztoru w Jasienicy-Policach.

Wydarzenie ma charakter spektaklu multimedialnego opierającego się na takich elementach jak: słowo, śpiew, gra aktorska, charakteryzacja, kostium oraz wykorzystującego przestrzeń sceniczną w postaci dekoracji, oświetlenia, rekwizytów oraz efektów akustycznych i muzyki. Oprawę muzyczną tworzą kompozycje Piotra Brody i utwory wykonywane przez Bractwo Śpiewacze z Tanowa. Reżyseria Dorota Piekarska.

Wydarzenie to powraca ponownie po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19.

Organizatorzy: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy, Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Policach Jasienicy, Miejski Ośrodek Kultury w Policach i Bractwo Śpiewacze z Tanowa.