Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Szczecin

Peregrynacja Błogosławionego Prymasa w Szczecinie

 

„…Soli Deo, Jedynemu Bogu! Moc i uwielbienie, potęga i chwała; Na trudne czasy Prymasa Tysiąclecia, Ojca i pasterza Opatrzność nam dała…”

01.02.2022r.

Msza Święta sprawowana przez Asystenta Kościelnego Oddziału w Szczecinie – ks. Tomasza Kancelarczyka, która została odprawiona w Kaplicy Fundacji Małych Stópek. Członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” p. Ewelina Goździewicz przekazała na ręce przewodniczącej Oddziału w Szczecinie p. Natalii Dąbrowskiej relikwie I-stopnia Błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy za wspólny czas i obcowanie z Błogosławionym !

02.02.2022r.

2 lutego był Dniem Życia Konsekrowanego i zarazem drugim dniem peregrynacji relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego w regionie szczecińsko-koszalińskim. Bp pomocniczy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryk Wejman odprawił Mszę Święta, podczas której s. Nulla ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, uzdrowiona za wstawiennictwem Prymasa Tysiąclecia uroczyście wniosła relikwie do świątyni. W homilii, która w głównej mierze skierowana było do osób konsekrowanych, biskup podziękował Katolickiemu Stowarzyszeniu „Civitas Christiana” za tą peregrynację, która służy pobudzeniu wiary i pogłębienia swojej więzi z Jezusem.

Ważnym elementem Uroczystości było świadectwo siostry Nulli, która opowiedziała o chorobie, która ją spotkała i o sile modlitwy sióstr z jej zgromadzenia, które „szturmując” niebo w intencji jej zdrowia, prosiły Kardynała Stefana Wyszyńskiego o wstawiennictwo u Boga.

03.02.2022r.

Relikwie Błogosławionego Prymasa Wyszyńskiego dotarły do Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża na Szczecińskim Stołczynie. Oficjalne przekazanie odbyło się przed Mszą Świętą na ręce s. Beaty. Po Mszy Świętej odbyła się całonocna adoracja prowadzona przez siostry oraz osoby świeckie – na zakończenie tej stacji odbyła się pożegnalna Msza  Święta wraz z indywidualnym Błogosławieństwem Relikwiami.

Dziękujemy za każdy odcinek wspólnej pielgrzymki z Prymasem, gdzie można było podziękować za dokonane dary i łaski, a także można było zawierzyć swoje osobiste intencje. Mam nadzieję, że pełne głębokiej modlitwy i zadumy uroczystości związane z peregrynacją relikwii Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia przyczynią się do wzmocnienia życia duchowego oraz dodadzą siły do działania członkom Oddziału Miejskiego Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinie.

 

/Przewodnicząca Oddziału w Szczecinie- Natalia Dąbrowska/