Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

ostatnie dni rejestracji do OKWB

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Niewiele czasu zostało, żeby zgłosić się do tegorocznej edycji konkursu biblijnego organizowanego przez Civitas Christiana i powalczyć o indeksy wyższych uczelni.

Tylko do 24 lutego szkoły mogą zgłaszać swoich kandydatów do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

– To konkurs, który otwiera głowę i serce na słowo Boże. Jak przyznają sami uczestnicy, wiedza, która zdobywają, nie pozostawia ich obojętnymi. To szansa i zaproszenie – przyznaje Łukasz Suchanowski, koordynator diecezjalny wydarzenia.

Eliminacje przebiegają w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim.

Ostatni dzwonek przed OKWB

Obok rywalizacji konkursowej młodym proponuje się dodatkowo warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Biblia jest księgą życia.

– Wielu katolików ma słabą styczność z Pismem Świętym. Chcemy tworzyć na bazie tego konkursu wspólnotę uczestników, budować nową jakość – dodaje Ł. Suchanowski.

W tym roku uczestnicy zmierzą się z Księgą Powtórzonego Prawa i Listem do Hebrajczyków. Pytania konkursowe nie są łatwe, ale jest o co powalczyć. Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 24 lutego 2023 r. drogą elektroniczną. Rejestracji szkół mogą dokonać katecheci za pośrednictwem formularza on-line lub skontaktować się z koordynatorem diecezjalnym konkursu.

Najlepsi wyłonieni podczas etapów szkolnych zmierzą się w etapie diecezjalnym 20 kwietnia, który pozwoli wyłonić reprezentantów diecezji w zmaganiach ogólnopolskich.

Gość Niedzielny (p. Karolina Pawłowska) https://koszalin.gosc.pl/doc/8066830.Ostatni-dzwonek-przed-OKWB?fbclid=IwAR02G7klIWp42M7E3yAaDbu10r9vFH4SV_JPhGtTU2RkXIHC4hhkxHlxi-w

 

Udostępnij...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter