Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę

Po raz 42. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” weźmie udział w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę. Członkowie Stowarzyszenia staną (28 maja) przed obliczem naszej Matki, by dziękować za wszystko, co otrzymali jako wspólnota. Tegoroczne pielgrzymowanie ma również charakter dziękczynny w pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Prymasa Wyszyńskiego, patrona Stowarzyszenia.

To idealna okazja by wspólnie podziękować za życie i posługę tego wielkiego Pasterza i Polaka oraz za wyniesienie go na ołtarze. Pielgrzymka będzie także błaganiem o zaprzestanie rozlewu krwi w Ukrainie przez wstawiennictwo bł. Prymasa Wyszyńskiego. W dniu pielgrzymki pragniemy także wspomnieć w modlitwie Zarząd i wszystkich pracowników Grupy INCO S.A. z okazji jubileuszu 75-lecia powstania Spółki.

Maryja jest polskim charyzmatem i to na Niej trzeba budować przyszłość Ojczyzny – bł. Prymas Wyszyński

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej pielgrzymi z “Civitas Christiana” zaniosą prośby o łaski potrzebne dla członków i pracowników Stowarzyszenia, ich rodzin oraz Polski. Od początku pielgrzymowania na Jasną Górę uczestnikom towarzyszyła intencja rychłej beatyfikacji patrona Stowarzyszenia, kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Dziś w sposób szczególny wszyscy wspólnie będą podziękować za wyniesienie go na ołtarze. Czas majowego pielgrzymowania zawsze związany jest z rocznicą śmierci tego wielkiego Polaka.

Powierzmy i podziękujmy Matce Bożej za wszystkie otrzymane łaski.

W programie jasnogórskiego spotkania:

27 maja (piątek)
godz. 19:30 – modlitwa różańcowa z bł. Prymasem Wyszyńskim w nowe czasy
– początek pod pomnikiem Prymasa, potem przejście pod stacje różańcowe
godz. 21:00 – Apel Jasnogórski /Kaplica Matki Bożej/
godz. 21:45 – nocna modlitwa „Z bł. Prymasem czuwamy w Domu Matki”
– prowadzi Instytut Prymasa Wyszyńskiego (dla chętnych możliwość
nocnej modlitwy w Kaplicy Matki Bożej)