Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Instytut Katolickiej Nauki Społecznej Instytut KNS

V Festiwal KNS – zaproszenie

Katolicka Nauka Społeczna? Coś dla Ciebie!
Wykład, dwie debaty eksperckie, dwa bloki warsztatów – to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
Teoria i praktyka – to dwa kierunki, które każdorazowo obierają organizatorzy, przygotowując program festiwalu. Realizacji wymiaru teoretycznego posłużą w tym roku dwie debaty eksperckie z udziałem „praktyków” z różnych dziedzin, integracja środowisk oraz wymiana doświadczeń, a także przestrzeń w której biznes, gospodarka, kwestie społeczne i polityczne stykają się z Ewangelią i etyką.
Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej to przestrzeń do rozmowy na najważniejsze tematy, platforma wymiany myśli ludzi zatroskanych o dobro wspólne. To również ciekawe i aktualne zagadnienia, debaty specjalistów  Festiwal jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne, aby nauka społeczna kościoła była żywo obecna w otaczającym nas świecie. Głównym celem Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach edukacji i ekonomii społecznej.
Program:

I DEBATA EKSPERCKA –Racja stanu czy racje klanów?

ks. prof. UŚ, dr hab. Arkadiusz Wuwer

prof. PAN, dr hab. Grzegorz Kucharczyk

red. Rafał Ziemkiewicz

moderator: Mateusz Gawroński

II DEBATA EKSPERCKA –Proste jak paragraf – dzisiejsze przeprawy z prawem.

Wykład wprowadzający: ks. prof. PWT, dr hab. Grzegorz Sokołowski

Marcin Nowacki

dr Andrzej Pawluk

Paweł Bochniarz

moderator: Piotr Sutowicz

 

 

 

Zachęcamy do rejestracji i uczestnictwa online poprzez stronę www.festiwalkns.pl