Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności

Trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie Nagrody im. ks. Bolesława Domańskiego

Do 20 stycznia przyjmowane są wnioski o przyznanie Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. ks. dr. Bolesława Domańskiego. W tym roku statuetki „Księdza Patrona” Polaków spod Znaku Rodła już po raz 38. trafią do rąk tych osób i organizacji, które w swojej działalności społecznej wprowadzają w życie Pięć Prawd Polaków.

Ksiądz Bolesław Domański (1872-1939) – jako prezes Związku Polaków w Niemczech był jednym z głównych organizatorów pierwszego Kongresu Polaków w Berlinie, który odbył się 6 marca 1938 roku. Ogłoszono wówczas Pięć Prawd Polaków: „Jesteśmy Polakami, Polak Polakowi Bratem!, Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci, Co dzień Polak Narodowi służy, Polska Matką naszą – nie wolno mówić o Matce źle!”. Celem Nagrody im. ks. Domańskiego jest uhonorowanie działalności społecznej aktualnie wprowadzającej te prawdy w życie.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Nagrody oraz do zgłaszania kandydatów, których działalność warto odnotować i uhonorować. Wszystkie informacje dostępne są pod adresem https://koszalin.civitaschristiana.pl/regulamin-i-wniosek/

 

/e-civitas.pl/mdk