Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Gryfice

PACZKA DLA RODAKA I BOHATERA NA KRESACH

PACZKA DLA RODAKA  I BOHATERA NA KRESACH

Dnia 3 grudnia 2022 r. w Pałacu Ptaszynka w Rybokartach odbyło się spotkanie z Prezesem Fundacji Polskich Wartości Wojciechem Woźniakiem. Mieliśmy okazję posłuchać bezpośredniego przekazu o trudnych warunkach życia nasz rodaków na Litwie. Ponadto Prezes Fundacji przekazał zebranym informację o organizacji akcji.

Nasz Oddział KS „Civitas Christiana” w Gryficach postanowił się włączyć się po raz  drugi w organizowanie zbiórki produktów dla Polaków z Litwy i Łotwy.      W dniu 27 listopada podczas spotkania członkowskiego naszego Oddziału  Przewodnicząca  Danuta Radecka   podziękowała   zebranym za włączenie się w zbiórkę świąteczną   “Paczka dla Bohatera i Rodaka”.  Podsumowała akcję , która spotkała z ogromnym odzewem i zaangażowaniem wielu osób: parafian kościoła pw. NSPJ w Gryficach, PiS, Związku Sybiraków, Szkół Podstawowych nr 3 i 4 w Gryficach oraz członków naszego Stowarzyszenia .

Poinformowała , że Beata Poźniak  wraz ze swoją córką Bianką z ramienia KS „Civitas Christiana” będą uczestniczyć w przekazaniu i pakowaniu zebranych darów w Szczecinie.                                                                                                    Następnie zabraliśmy się do pakowania przyniesionych przez członków naszego Oddziału produktów, aby je złożyć w kościele do wystawionego kosza.

 

ZAGUBIONY ŚWIAT

Złamane serca;
Gdzie ból i rozpacz
Dotykają każdego z nas.
– Ten świat niepewny,
Świat pełen zgrozy
Gdzie są łzy i gdzie leje się krew.
– Niech się zatrzyma
Ta trwoga nienawiści!
Niech człowiek dla człowieka
Podaje przyjazną  dłoń!
Otuchy niech nam daje
Jezus Miłosierny,
Który jest ostoją
Dla każdego z nas.

                                                                 Alicja Czerwińska                                                     Gryfice, dn.26 XI,2022 r.