Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Oddział Okręgowy Szczecińsko-Koszaliński

Aktualności Bez kategorii

apel-bp-edwarda-dajczaka-o-modlitwe-w-intencji-pokoju-na-ukrainie

Biskup Koszalińsko-kolobrzeski Edward Dajczak wystosowal do wiernych apel o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Pełna relacja dostępna na stronie diecezji (TU)

Jak informuje ks. Łukasz Gąsiorowski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii biskupiej w Koszalinie, wobec powagi sytuacji Biskup Diecezjalny prosi, aby począwszy od dzisiejszego dnia podczas każdej Eucharystii modlić się o pokój na Ukrainie, a także organizować różne formy modlitw w intencji pokoju (np. adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a także śpiew Suplikacji Święty Boże…).

Nawiązując do prośby Ojca Świętego Franciszka, Biskup Diecezjalny zwraca się do wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.

Biskup Edward Dajczak, odpowiadając na apel Abp Gądeckiego, zarządził również, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.